05.09.2018


VIDEO: Stonavské dožínky (2018)

Mezi pravidelné a oblíbené stonavské akce bezesporu patří slavnosti dožínek. Podívejte se na reportáž z dožínek  VIDEO ZDE.
 
Více...

 

05.09.2018


VIDEO: Čtvrtá etapa rekonstrukce chodníků je v plném proudu (2018)

Tato rozsáhlá rekonstrukce chodníků započala na Novém Světě a v první polovině srpna byla dokončena již třetí etapa na Dolanech. Více v reportáži  ZDE.
 
Více...

 

Všechny novinky...

Kontaktní informace

Farma Stonava

735 34 Stonava 1064
Česká republika
Tel.: +420 596 422 153
Fax.: +420 596 422 156

E-mail:info(zavináč)farmastonava.cz
Web: www.farmastonava.cz

Více informací

VIDEO: Studenti z Polska byli na stáži v bioplynové stanici (2018)

 
Několik polských studentů z Toruně zavítalo k nám na Farmu Stonava v rámci odborné stáže a stali se na jeden měsíc součástí týmu, který se kompletně staral o chod naší bioplynové stanice.

Díky takto pojaté stáži se studenti seznámili se zákulisím Bioplynové stanice a lépe se naučili a pochopili co se ve škole učí o obnovitelných zdrojích. „Jelikož mají blízko k tomu, co my děláme, tzn. výroba energie z obnovitelných zdrojů, poznávají zde, jak se vyrábí a produkuje elektřina,“ řekl majitel Farmy Stonava Tadeáš Koch.

„Můžu říct, že jsem se toho hodně dozvěděla o bioplynce. Je fajn, že jsme to mohli vidět na živo a ne pouze v učebnicích nebo na videu.“ „Mohla jsem vidět, jak to všechno funguje v praxi. Ve škole se o tom jen učíme. Tady jsem to viděla na vlastní oči a mohla se toho dotknout,“ řekli stážisté.

„Učíme se o sluneční, vodní a větrné elektrárně a bioplynkách.“ „Myslím, že obor, který studujeme, má budoucnost. To, že tady můžeme být, nám určitě hodně pomůže,“ dodali studenti.

Další informace najdete v přiloženém videu. 
  
Autor: Dooffy | Počet přečtení: : 323x

DALŠÍ ČLÁNKY