Rostlinná a živočišná výroba

ilustrace

Nákup nových secích strojů

Dne 21.3.2008 naše farma nakoupila nové secí stroje a tímto dále doplnila náš celkem již rozsáhlý strojový park.

Secí kombinace ACCORD i–drill PRO + rotační brány KVERNELAND NG-S 401
Je to čtyřmetrová kombinace rotačních bran se secím strojem především pro setí obilnin.

Secí stroj ACCORD Optima NT 2 e-drive
Je to speciální šestiřádkový secí stroj na výsev kukuřice, s přihnojením pod patu, s elektrickými výsevními jednotkami pro přesné setí.

Předpokládaný výsev kukuřice proběhne od 15. dubna 2008 na našich cca 400 ha pozemků s využitím traktoru CASE 195 CVX.

ilustrace

Dotace na elektrárnu schválena

Konečně po necelých dvou letech naše firma dospěla k očekávanému šťastnému konci všech přípravných prací, a tímto vlastně prvopočátku, a to zahájení výstavby naší bioplynové elektrárny ve Stonavě.

ilustrace

Výstavba bioplynové stanice

První výkop za účastí představitelů Obecního úřadu Ing. Bařáka, dále vedoucího stavebního úřadu ve Stonavě Ing. Droździka a regionální televize POLAR provedl investor celé stavby p. Radek Koch, a to speciálně zakoupeným k tomuto účelu nerezovým rýčem.

ilustrace

Návštěva německého výrobního závodu

    Ve dnech 5. až 6. února 2008 zástupci naší firmy navštívili německý výrobní závod v Annaburgeru na výrobu zemědělských
traktorových návěsů, cisteren a rozmetadel. Cílem návštěvy bylo seznámení se s možností doplnění dalších přepravních strojů
za naše traktory, hlavně cisteren a návěsů na přepravu rostlinných produktů.

ilustrace

Kobylka Barunka

Dne 5.5.2007 Farma Stonava zakoupila jezdeckého koně „Barbaya“ ze stáje Steally z Hradce nad Moravicí.

Je to devítiletá kobylka, plemene český teplokrevník. Její otec je Artist, matka Sára. Barbaya je ustájená na „Ranči Pohoda“ u paní Evy Nohelové.

V těchto dnech proběhla naše firemní akce, kdy majitel firmy a naše účetní vyrazily do terénu na prohlídku naší zaseté kukuřice..

ilustrace

CASE DEN 2007 – Den rekordů a jubileí

CASE DEN 2007 byl jubilejním 10. ročníkem a nesl se ve znamení rekordů. A to nejenom rekordů s technikou, ale také v počtu spokojených návštěvníků, který se přišlo podívat a pobavit více než dva tisíce. Společnost AGRI CS na tradičním místě v Kámeni za nádherného počasí představila svůj kompeltní sortiment počínaje značkou CASE IH a konče značkami SIMBA, Berthood a Kuhn a nabídla také zajímavý doprovodný program.

ilustrace

Stonava má náskok - tepelné čerpadlo

První peníze do alternativního vytápění investovali ve Stonavě už před třemi lety. Hloubení vrtů do nitra země a pořízení tepelného čerpadla, které geotermální energií vytápí v hornické obci na Karvinsku radnici a dům s pečovatelskou službou, přišlo tehdy na několik milionů korun.

ilustrace

Návštěva výrobního závodu Komatsu v Italií

Náš zaměstnanec Zdeněk Bielecki se zúčastnil čtyřdenního zájezdu do výrobního závodu Komatsu v Italií na přímé pozvání jejich firmy.

Naše firma vlastní několik strojů z jejich širokého sortimentu, jako např. bagr-rýpadla a minirýpadla. V programu zájezdu bylo kromě rozsáhlé prohlídky výrobní linky shlédnutí polygónu fabriky s ukázkou jízdních a pracovních možností různých strojů.

Zpestřením akce bylo zhlédnutí fotbalového zápasu na INTER Milán Catania(viz foto) s účastí cca 40 000 diváků, rovněž skvělé zábavné večery, bazén... prostě bylo o nás skvěle postaráno.

ilustrace

Farma Stonava pokračuje v rekonstrukcích

Farmu Stonava pana Tadeáše Kocha z našeho časopisu již znáte. Je to chov prasat, ve kterém se dosahují dlouhodobě vynikající výsledky jak v oblasti reprodukční, tak v oblasti produkční. Pan Tadeáš Koch je chovatel, který postupně investuje do technologií. Poslední velká investice byla uskutečněna do rekonstrukce předvýkrmu.

ilustrace

Je vepřové maso zdravé?

Vepřové maso, oblíbené maso Rakušanů je dietním produktem.

Vepřové maso, zamilované maso Rakušanů, se ukázalo jako zvláště hodnotná, zdravá potravina, kterou se můžeme stravovat s nejlepším vědomím.

Celkový počet článků: 55


Kontakt

Farma Stonava
735 34 Stonava 1064
Česká republika

Tel.: +420 596 422 153
Fax.: +420 596 422 156

E-mail: info@farmastonava.cz
Web: www.farmastonava.cz

Další informace