Bioplynová stanice

ilustrace

VIDEO: Studenti z Polska byli na stáži v bioplynové stanici (2018)


Několik polských studentů z Toruně zavítalo k nám na Farmu Stonava v rámci odborné stáže a stali se na jeden měsíc součástí týmu, který se kompletně staral o chod naší bioplynové stanice.

Díky takto pojaté stáži se studenti seznámili se zákulisím Bioplynové stanice a lépe se naučili a pochopili co se ve škole učí o obnovitelných zdrojích. „Jelikož mají blízko k tomu, co my děláme, tzn. výroba energie z obnovitelných zdrojů, poznávají zde, jak se vyrábí a produkuje elektřina,“ řekl majitel Farmy Stonava Tadeáš Koch.

ilustrace

VIDEO: Prezident Miloš Zeman zavítal do Stonavy (2013)


Prezident Zeman navštívil Stonavu, kde se zajímal o naší bioplynku, a to konkrétně jak funguje a zda náš starosta již zrealizoval na náš návrh využít odpadní teplo z bioplynové stanice pro účely Obce Stonava. Prezidentovi bylo sděleno, že již byla vytvořená studie proveditelnosti a na možném horkovodu do obce, který by zásobil teplem občanské budovy, se vážně uvažuje. Prezident dále sdělil, že v příštím roce k nám znovu přijede.

ilustrace

Nová kolekce fotografií naší Bioplynové stanice 2011

Přinášíme vám zbrusu nové fotografie naší bioplynové stanice, která prošla velkými změnami za poslední roky, a proto bylo potřeba zdokumentovat veškeré nové stavby a novinky.

Na co se můžete těšit? V nové sadě fotografií najdete nejen nové stavby, krásné okolí Bioplynové stanice, pohled do strojovny, ve které uvidíte velmi výkonné motory, dále se podíváme na jednotlivé objekty bioplynové stanice atd. Jako třešinku na dortu jsme pro vás přichystali zajímavé pohledy celé bioplynové stanice Farmy Stonava z ptačí perspektivy. Celkově ve fotogalerii najdete 55 nových fotografií.

Je toho opravdu hodně. Neváhejte a podívejte se na naší Bioplynovou stanici 2011.

FOTOGRAFIE VE VĚTŠÍM ROZLIŠENÍ NAJDETE ZDE

ilustrace

VIDEO: Bioplynová stanice zvyšuje produkci


Přinášíme Vám videoreportáž krátce po spuštění již rozšířené a modernozované bioplynové stanice.

Více již v následující reportáži...

ilustrace

VIDEO: Bioplynová stanice a pádlové míchadlo


Nápad na návrh a pozdější výrobu vlastního pádlového míchadla vznikl z důvodu potřeb Bioplynové stanice Stonava lépe a hlavně ekonomičtěji promíchat fermentační nádrže než jak tomu bylo doposud. Po mnoha polních testech, pokusech a posléze prvním poloprovozním testování došlo k návrhu a výrobě prvních typů pádlových míchadel. Vznikl takto hotový výrobek míchadla pro fermentační nádrže, který po velmi pozitivních provozních testech a zkouškách jsme připraveni dodávat i jiným odběratelům a to jak z řad soukromých provozovatelů bioplynových stanic tak i dodavatelům technologie.

ilustrace

VIDEO: Bioplynová stanice - Bioplynová stanice rozšiřuje kapacitu (

Farma Stonava rozšiřuje svou Bioplynovou stanici o další zbrusu novou fermentační nádrž.

Na rozdíl od předchozích fermentačních nádrží bude ta nová zvenčí vypadat jako dům se sedlovou střechou. Vnitřní mechanismus bude odlišný od nynější technologie. Nový mechanismus odbourá přidávání záměsové vody a jiná míchadla zaručí, že vstupní suroviny budou zrát nejen kvalitněji, ale i úsporněji. Vzhledem k tomuto kroku se při stavbě nové nádrže budou zevnitř upravovat i ty stávající.

Více již v následující reportáži...

ilustrace

Projekt BPS Stonava II odstartoval

Dlouho připravované rozšíření bioplynové stanice ve Stonavě již začalo. O prvních konkrétnějších detailech a parametrech nové BPS se můžete dočíst uvnitř článku.

ilustrace

VIDEO: Bioplynová stanice - Užitečná nejen Farmě Stonava (2009)

Prasata na bioplynové stanici slouží k více účelům než jen na maso, podílejí se také na výrobě tepelné energie a elektřiny, která se vrací z části zpět do provozu.

Jiří Thiemel, farma Stonava: "To, co naše prasátka vyprodukují, ta kejda, se zpracovává v bioplynové stanici, ta vyprodukuje elektřinu a teplo pro prasátka a hnojivo, které využíváme na poli, zase vyprodukuje krmení pro prasátka. Čili je to takový uzavřený koloběh."

Video s reportáží najdete uvnitř článku...

ilustrace

Rozšíření bioplynové stanice - BPS Stonava II

Po roce provozu bioplynové stanice o výkonu 537kW jsme se rozhodli k rozšíření tohoto zařízení na 1425kW instalovaného výkonu. Po zkušenostech s dosavadním typem stanice jsme se rozhodli jít cestou moderních technologií, které jsou spolehlivé a odzkoušené. Více se můžete dočíst uvnitř článku.

ilustrace

Představení naší Bioplynové stanice

Prvotní myšlenka výstavby BPS vznikla před pár lety jako jedna z dalších alternativ v dalším rozvoji Farmy Stonava. Po velmi dlouho trvajících přípravách, sbíraní informací a konzultacích jsme se rozhodli k realizaci projektu čistě zemědělské bioplynové stanice v areálu naší farmy. Z důvodu mnoho nejasností v tomto odvětví jsme přistoupili k variantě realizace pouze 500kW verze stanice.

Celkový počet článků: 15


Kontakt

Farma Stonava
735 34 Stonava 1064
Česká republika

Tel.: +420 596 422 153
Fax.: +420 596 422 156

E-mail: info@farmastonava.cz
Web: www.farmastonava.cz

Další informace