Slavnostní otevření bytového domu v obci Stonava

22. října 2011

Nedaleko PZKO v obci Stonava byl otevřen zbrusu nový bytový dům, který má tři podlaží a celkově jedenáct bytových jednotek. Nový stonavský bytový dům se začal stavět od loňského dubna až do dnešních dnů, kdy se dočkal slavnostního otevření.

Naše firma Farma Stonava byla hlavní stavební firmou a dodavatelem stavby o jedenácti bytových jednotkách. Vedoucí stavby Radek Koch k tomu řekl: "Teď už vlastně jen deset, protože z jednoho z bytů se v průběhu udělala kancelář pro správce. Byty jsou členěny na dva plus KK a tři plus KK. Je to bytový dům zděný systémem Porotherm. Lidé po nastěhování mají k dispozici zařízenou kuchyňskou linku se spotřebiči. Plovoucí podlahy na kompletní ploše celého bytu, koupelny jsou zařízené v moderním designu."

Dále se k nové bytovce vyjádřil i současný starosta Stonavy Ondřej Feber (SPOZ): "Není to první dům. Já jsem tady určitým pamětníkem. My jsme začali stavět na přelomu století. A kdybych to tak počítal, tak je to čtvrtý obytný dům. Vždy je tam devět až dvanáct bytů. Proč nový dům? Chceme ve Stonavě stabilizovat lidi. Ten problém, i když téměř dvacet let starý, stále přetrvává. Že obec poznamenaná dřívější politikou - byla v podmínkách, kdy se z ní vystěhovali mladí lidé, zůstali jen lidé starší, o ty máme také postaráno v DPS, ale potřebujeme stabilizovat mladé rodiny s dětmi, aby měli blízko do práce, aby Stonava žila a měla nějakou budoucnost."

Celá výstavba bytového domu byla financována pouze a výhradně z obecního rozpočtu.

Ondřej Feber (SPOZ), dále uvedl: "Je to pro nás vždy svátek, nebo zvláštní událost, když otevíráme takový, nebo jemu podobný dům. Přeci jen máme větší radost než v jiných obcích v naší zemi, protože ve Stonavě je pořád velký problém s novostavbami. Náš územní plán nás v tomto směru brzdí a když ne územní plán, tak zase doly a my musíme jít do mnoha kompromisů a ta byrokracie je větší, než někde jinde. Než se nám podaří získat stavební povolení postavit něco takového. Takže z toho máme velkou radost. Přál bych nájemníkům, aby byli vůči sobě tolerantní. Aby si vytvořili dobré klima, protože je to přeci jen o vzájemné toleranci, když tady máme tolik bytů."


VIDEO: Slavnostní otevření bytového domu


 
 


 
Přehled starších článků | Autor: Farma Stonava | Počet přečtení: 3134x


Kontakt

Farma Stonava
735 34 Stonava 1064
Česká republika

Tel.: +420 596 422 153
Fax.: +420 596 422 156

E-mail: info@farmastonava.cz
Web: www.farmastonava.cz

Další informace