05.09.2018


VIDEO: Stonavské dožínky (2018)

Mezi pravidelné a oblíbené stonavské akce bezesporu patří slavnosti dožínek. Podívejte se na reportáž z dožínek  VIDEO ZDE.
 
Více...

 

05.09.2018


VIDEO: Čtvrtá etapa rekonstrukce chodníků je v plném proudu (2018)

Tato rozsáhlá rekonstrukce chodníků započala na Novém Světě a v první polovině srpna byla dokončena již třetí etapa na Dolanech. Více v reportáži  ZDE.
 
Více...

 

Všechny novinky...

Kontaktní informace

Farma Stonava

735 34 Stonava 1064
Česká republika
Tel.: +420 596 422 153
Fax.: +420 596 422 156

E-mail:info(zavináč)farmastonava.cz
Web: www.farmastonava.cz

Více informací

VIDEO: Repopulace chovu prasat na Farmě Stonava (2015)

Farma Stonava se vlastně rozhodla repopulovat celý chov prasat, tzn. že obnoví všechny zvířata za úplně nové s novou, jinou genetikou.

Farma Stonava nyní využila cenový propad výkupních cen vepřového na jatkách a rozhodla se k výměně genetiky. Co můžeme od to toho očekávat? Po celkovém vyprázdnění všech prostorů, všech stájí a celkovém vyčištění a vydezinfikování se nakoupí nové základní stádo, které se bude postupně připouštět a produkovat nové prasata v nových již čistých prostorách.

Předpokladem je narůst užitkovosti prasat a zbavení se všech možných škodlivých patogenů.

Nyní již proběhla řada jednání s potenciálními dodavateli nové genetiky prasnic, jako jsou PIC, Genoservis, Danbred a ToPics. Zástupci naší farmy samozřejmě se rozjedou do chovů nabízené genetiky a sami posoudí možnosti jejich zakoupení.

Předpoklad ukončení starého chovu je listopad letošního roku a v únoru 2016 by již do Stonavy mohly přijít nové prasničky s novým genofondem.

Další informace najdete v přiloženém videu. 
 
Autor: Admin | Počet přečtení: : 2426x

DALŠÍ ČLÁNKY