05.09.2018


VIDEO: Stonavské dožínky (2018)

Mezi pravidelné a oblíbené stonavské akce bezesporu patří slavnosti dožínek. Podívejte se na reportáž z dožínek  VIDEO ZDE.
 
Více...

 

05.09.2018


VIDEO: Čtvrtá etapa rekonstrukce chodníků je v plném proudu (2018)

Tato rozsáhlá rekonstrukce chodníků započala na Novém Světě a v první polovině srpna byla dokončena již třetí etapa na Dolanech. Více v reportáži  ZDE.
 
Více...

 

Všechny novinky...

Kontaktní informace

Farma Stonava

735 34 Stonava 1064
Česká republika
Tel.: +420 596 422 153
Fax.: +420 596 422 156

E-mail:info(zavináč)farmastonava.cz
Web: www.farmastonava.cz

Více informací

VIDEO: Stonavské dožínky (2013)

V neděli dne29.9.2013 Obec Stonava ve spolupráci s naší farmou letos opětovně uspořádala slavnostní dožínky.Čtrnáct nádherných koňských kočárů již v 9.00 ráno vyrazilo od obecního úřadu ve Stonavě směrem kolem místní palírny ke kapličce pod Hořany, kde všichni shromáždění již čekali a průvod mohl začít.

Průvod otevírala paní Kolářová na koni s vlajkou Obce Stonavy. Za ní se připojili místní chovatelé koní, sportovci, myslivci, mažoretky a hudba, která doprovázela celý průvod a následně vyhrávala v parku PZKO.

Dominantou průvodu dožínek bylo 14 zámeckých kočárů z překrásnými koňmi. V prvním kočáru seděli starostové dožinek – Tadeáš Koch a Viktor Topiarz, ve druhém nás poctil návštěvou místopředseda vlády a zároveň ministr vnitra Ing.Martin Pecina spolu s naším starostou Ing. Andrzejem Febrem, dále jel náš faráž Dr. Manowski s jáhnem Mgr. Brzózka a biskupem Mgr.Wolným, následovali hosté z Polska, OKD, zastupitelé obce ale rovněž naší pracovníci v čele s p. Marií Szwanczarovou a p. Eleni Fotopulu. Za koňskými povozy kolonu uzavíral majitel bioplynové stanice Ing. Radek Koch, který jel v naším veteránu z roku 1937 – „TATRA 57“.

Průvod dále pokračoval zemědělskou technikou z Farmy Stonava, a to komunální sekačka John Deere, obrovská řezačka na kukuřici Jophn Deere, dva traktory téže značky, dále traktor ZETOR od firmy „Stonava pro venkov“ a následně průvod uzavírali hasiči s novým autem a firma DEPOS.

Po skončení průvodu se hosté odebrali na mši do katolického kostela. V úvodu mše majitel Farmy Stonava pan Tadeáš Koch slavnostně ve svém projevu přivítal hosty, poděkoval všem rolníkům a hospodářům za to, že obdělávají půdu a starají se o zvířata, poděkoval všem zaměstnancům Farmy Stonava za práci, jakou na farmě dělají. Bez nich by farma nebyla tím, čím nyní je. Následně předal starostovi Ing. Febrovi první letošní chléb. Bohoslužba následovala předáním darů letošní úrody a poděkováním za úrodu.

Všichni účastníci po mši byli obdarování chlebem a koláčem a následně v parku PZKO na všechny čekala ochutnávka zabijačkového prejtu a na zahřátí štamprle. Byla zde možnost si chvíli posedět, podívat na vystoupení dětí, vyhodnocení soutěže o nejlepší vyzdobenou zahradu a rovněž si zakoupit zabijačkové speciality.

Počasí bylo nádherné a letošní dožínky se vydařily. 

Autor: Farma Stonava | Počet přečtení: : 2713x

DALŠÍ ČLÁNKY