Výpis všech článků

VIDEO: Stonavské dožínky (2018)


Mezi pravidelné a oblíbené stonavské akce bezesporu patří slavnosti dožínek. Letošní dožínkové slavnosti se opět velmi vydařily, tedy až na počasí, ale i s tím si pořadatelé poradili. Na to, jak probíhaly letošní lidové slavnosti dožínek se podívejte v následující reportáži.

Více informací najdete uvnitř článku....

VIDEO: Letošní sklizeň ovlivnilo nadprůměrné sucho (2018)


Letošní sklizeň nedopadla dle očekávání našich zemědělců. Hlavním viníkem menší sklizně obilovin je nadprůměrné sucho. Farma Stonava má sklizeno, ale výnosy byly očekávány ve větší míře.

Více informací najdete uvnitř článku....

VIDEO: Čtvrtá etapa rekonstrukce chodníků je v plném proudu (2018)


V letošním roce jsme začali se stavební činností na rozsáhlé rekonstrukci chodníků za účelem zvýšení bezpečnosti chodců v obci Stonava na Karvinsku. Tato rekonstrukce započala na Novém Světě a v první polovině srpna byla dokončena již třetí etapa na Dolanech.

Více najdete uvnitř reportáže... ;)

Pozvánka na stonavské dožínky (2018)

 
Místní skupina Polského kulturně-osvětového svazu ve Stonavě z.s. ve spolupráci s obcí Stonava a s Farmou Stonava Vás srdečně zvou na letošní slavnosti Stonavských dožínek.


Těšit se můžete slavnostní průvod alegorických vozů, slavnostní otevření dětského hříště, soutěž o nejlépe vyzdobenou zahradu nebo plot, vystoupení folklorních souborů Chórek či Soubor písní a tanců Olza, anebo na vystoupení kapely Legendy se vrací, DJ Romana Pastorka apod. Bohaté občerstvení zajištěno. Srdečně vás zveme... ;)

ilustrace

VIDEO: Farma Stonava dokončila nové byty pro obec


Posledního června 2018 stavební sekce Farmy Stonava dokončila zakázku pro Obec Stonava. Cílem této akce byla rekonstrukce jednoho stávajícího bytu a rovněž výstavba nového podkrovního bytu. Na slavnostním předání a otevření byli přizváni zastupitelé a pracovníci obce v čele se starostou Ing. Ondřejem Febrem.

Více najdete uvnitř reportáže... ;)

ilustrace

VIDEO: Studenti z Polska byli na stáži v bioplynové stanici (2018)


Několik polských studentů z Toruně zavítalo k nám na Farmu Stonava v rámci odborné stáže a stali se na jeden měsíc součástí týmu, který se kompletně staral o chod naší bioplynové stanice.

Díky takto pojaté stáži se studenti seznámili se zákulisím Bioplynové stanice a lépe se naučili a pochopili co se ve škole učí o obnovitelných zdrojích. „Jelikož mají blízko k tomu, co my děláme, tzn. výroba energie z obnovitelných zdrojů, poznávají zde, jak se vyrábí a produkuje elektřina,“ řekl majitel Farmy Stonava Tadeáš Koch.

ilustrace

VIDEO: Budujeme chodníky pro lepší bezpečnost chodců ve Stonavě


Pro zvýšení bezpečnosti chodců se v obci Stonava začaly opravovat chodníky. V rámci stavebních prací se také vybudoval přechod pro chodce s chytrým semaforem u budovy PZKO.

Více najdete uvnitř reportáže... ;)

ilustrace

VIDEO: Stonava se umístila na 3. místě v krajském kole Vesnice roku


Obec Stonava se po osmnácti letech přihlásila do celorepublikového projektu Vesnice roku. V letošním ročníku se do krajského kola přihlásilo 17 obcí. Naše obec Stonava získala na krajské úrovni krásné třetí místo.

Jsme rádi, že my jako firma, jsme se mohli na takovém úspěchu obce podílet.

Více informací najdete uvnitř článku....

ilustrace

VIDEO: Úklid černých skládek v obci Stonava (2018)


Farma Stonava se podílela na úklidu černých skládek, se kterými bojuje nejedna obec včetně Stonavy.


Více informací najdete uvnitř článku....

ilustrace

Reference 2017

V tomto článku najdete přehled stavebních prací za rok 2017. Fotografie k jednotlivým stavbám si můžete prohlédnout zde.

Celkový počet článků: 106


Kontakt

Farma Stonava
735 34 Stonava 1064
Česká republika

Tel.: +420 596 422 153
Fax.: +420 596 422 156

E-mail: info@farmastonava.cz
Web: www.farmastonava.cz

Další informace